Prosazují se bohatší receptury i regionální speciality, pečivo přitahuje vůní a čerstvostí, cenu lidé řeší jen někde

Průměrný Čech zkonzumuje 40 kilogramů chleba ročně. I přes vysoké číslo je to ve skutečnosti pokles – ještě v roce 1989 to bylo 57 kilogramů.

Vydařené Slavnosti chleba ve Slupi letos přilákaly rekordní počet návštěvníků

Malá jihomoravská vinařská obec Slup u Znojma se pyšní překrásným historickým Vodním mlýnem. Pro zvýšení návštěvnosti pořádá každoročně začátkem září oblíbené Slupské Slavnosti chleba, zaměřené na prezentaci mlynářského řemesla a pekařské techniky, které ale rozhodně nejsou pouze o chlebu.

Čechům v okolí bydliště nejvíc chybí pekařství či restaurace

Čechům v okolí jejich bydliště nejvíc chybí pekařství, smíšené zboží a restaurace. Vyplývá to z výsledků projektu Hledá se obchod, v anketě hlasovalo přes 27 000 lidí. Podněty budou sloužit firmám a živnostníkům jako indicie, zda by měli v daném místě naději na úspěch.

Čerstvé pečivo na ústupu? Mizí i jeho značení.

Čtyři bílé tukové rohlíky a k tomu dvacet deka vlašského salátu. Pro někoho jen svačina, pro část lidí bohužel zdánlivě plnohodnotný oběd.

Eva Vlčková si splnila sen, bude vyučenou pekařkou

Pekařská dílna je provoněná vanilkou, máslem i klasickou vůni kynutého těsta. Pět žen tu od časného rána vyrábí koblihy, koláčky a vánočky. Trošku netypické osazenstvo, jinak se tu totiž pohybují učni.

Každý druhý chléb či pečivo jsou přesolené, ukázal průzkum

Průzkum iniciativy „Vím, co jím a piju“ukázal, že každý druhý chléb nebo pečivo,které si Češi koupí v obchodě, obsahuje více soli, než je doporučeno. Nejvíc jí je v obyčejném rohlíku soleném a kmínovém chlebu.

Čeští pekaři se představí v Dubaji

Firma Semix Pluso patří k českým producentům potravin, kteří se zúčastní veletrhu Gulfood v Dubaji. Akce se koná od 8. do 12. Února a českou účast na nejvýznamnějším potravinářském veletrhu v arabském světě koordinuje ministerstvo zemědělství.

Na Ministerstvu zemědělství byl vystaven unikátní betlém z chleba

Největší betlém z netradičního materiálu, a to chleba, byl do 6. ledna k vidění na Ministerstvu zemědělství v Praze. Celkem 558 objektů pokrylo plochu 4 x 2 metry. Jde o ztvárnění města Betléma, jehož hebrejský název znamená Dům chleba.

  • 1